Про проект

Ms/Mss

Від 2012 року ми (Оля Онишко та Петро Дідула) розмірковувала над можливістю зняти документальний фільм про жінок у визвольному русі і в житті Церкви. Гарний досвід спільної праці над фільмом Три історії Галичини спонукав до подальшої праці. Тому Майдан для нас став справжнім провидінням. Тому від перших днів Революції гідності у нас не було сумніву що і кого знімати. Крім того жінок знімати на відео камеру було значно простіше. Вони не ховали своїх облич, зазвичай легко погоджувалися на інтерв’ю і усміхались навіть тоді, коли насувалася небезпека, розмірковували про насушне з легкістю і небез емоцій.

Межі проекту

Спершу ми планували обмежити цей проект до зйомок виключно на Майдані. І врешті-решт абсолютна більшість історій активних жінок були відзняті у Киві в період від грудня 2013 до червня 2014 р. Але з часом ми зрозуміли, що проект не може обмежитися лише до Києва. Майдан лише започаткував різноманітні процеси, які тривають і розвиваються. Тому скільки було сил, наскільки дозволяли ресурси, ми також знімали активних жінок поза київських Майданом. Так, скажімо, виник фільм “Лікарня на лінії фронту” – про головну медсестру міської лікарні в м. Дебальцево – Таню Гладишеву.  На сьогодні є відзнято ще кілька таких історій. З часом і вони з’являться на цій сторінці.

Для менше-більше об’єктивної картини таких нарисів мало би бути бодай сім по сімсот. Наявних сорок і кілька – це лише крихітна часточка образу велитенського материка, який за порадою нашого приятеля професора Джефрі Вилза Jeffrey Wills ми назвали “Мs. Майдан”.

Серед цих сорока і більше нарисів нема фільму про жінку, яка до великої міри була лицем Майдану, Руслану. Нема фільмів про ще бодай десяток ключових діячок Революції гідності. І це не випадково. Ми здебільша  старалися розговорити тих, кого може не так часто турбували журналісти.

Але проект не зупинився. Велика ймовірність що на цій сторінці ще появиться багато інших нарисів про жінок – історії яких вже відзняті, включно також і на Майдані,  а також тих, з ким ми ще не знайомі.

Автори проекту

Оля Онишко – атор ідеї та режисер. Львів’янка,  останніх двадцять років живе у Вашингтоні. Закінчила факультет філології в Університеті ім. Івана Франка і Школу кіноматографії в Університеті Вашингтону. Її дипломною роботою в одній із кращих у світі кіно-шкіл стала документальна стрічка “Три історії Галичини”. Фільм пережив кілька презентаційних турне по Північній Америці, Західній Європі та Україні. Одружена. Мама двох дітей – Данила та Тусі.

Петро Дідула – відеограф та режисер. Закінчив факультет журналістики Університету ім. Івана Франка та філософсько-богословський факультет Українського католицького університету. Працює журналістом в УКУ. Одружений. Батько п’яти дітей – Юрка, Павла, Марти, Галі, Ганусі.

Музика Юрія Дуди.

Партнери та спонсори

Український католицький університет

Фундація св. Ігнатія

Союз українок Америки

Лекторій СУА з жіночих студії УКУ

Аркадій Корнацький

Дерен Гартцлер

Іван Васюник

 

Над проектом процювали

Олександра Гринь – знімальна група

Юрій Гелитович – монтаж відео

Павло Дідула – фотограф

Степен Дмитришин – монтаж відео

Богдан Ємець – фотограф

Ігор Міняйло – знімальна група

Світлана Одинець – журналістка

Валентина Подгорна – менеджер проекту

Микола Стецишин – розробка та дизайн Інтернет-сторінки Мs. Майдан

Роман Хоркавий – відеограф

Іра Шуст – журналістка